راهنمای نحوه صحیح اندازه گیری سایز لباس زیر

یکی از مهمترین نکات خرید سوتین یا لباس زیر زنانه که خانم ها باید به آن توجه زیادی داشته باشند؛ نحوه اندازه گیری سایز سوتین به طور دقیق است سینه ها نباید در داخل کاپ

سوتین خیلی آزاد و رها باشند و یا اینکه تحت فشار قرار گیرند سوتین های تنگ سینه ها را تحت فشار قرار میدهند و این فشار امکان دارد به بافت سینه و سیستم لنفاوی آسیب برساند.

همچنین سوتین های شل و گشاد هم در دراز مدت سبب شل شدنی و افتادگی سینه ها و بدفرم شدن آن ها می شوند. در ادامه نحوه اندازه گیری سایز سوتین با به دست آوردن سایز دو بخش زیر سینه و دور سینه را بررسی می کنید.

به دست آوردن اندازه زیر سینه یا باند سینه:

برای به دست آوردن اندازه باند سینه ابتدا یک سوتین معمولی به تن کنید. سوتینی که به تن دارید نباید بیش از حد سفت یا شل شده باشد علاوه بر این دقت کنید منظور از سوتین معمولی سوتینی است که فاقد اسفنج و جک باشد و از پوشیدن سوتین فانتزی خودداری کنید. همچنین این کار را می توانید بدون پوشیدن سوتین هم انجام دهید.

مقابل آینه صاف بایستید طوری که بدن شما خم نشده و سینه ها نیز در حالت طبیعی خود قرار داشته باشند به کمک متر درست از جایی که پایین ترین بخش سوتین قرار می گیرد اندازه بگیرید.

در این نحوه اندازه گیری سایز سوتین توجه کنید که بدن شما در حالت طبیعی قرار داشته باشد. همچنین تغییرات هورمونی در سینه شما در پایین ترین حد ممکن باشد و اگر بدن شما نفخ دارد فعلا اندازه گیری نکنید.

هنگام اندازه گیری لازم است دست های شما صاف و افتاده باشند بنابر این بهتر است برای اندازه گیری دقیق از یک نفر برای این کار کمک بگیرید.

متر را دقیقا به موازات زمین از پشت خود قرار داده و اندازه را از جلوی بدن خود مشاهده کنید. دقت داشته باشید که متر نباید پیچ خورده باشد یا این که پشت در بخش پایین تر یا بالاتری از بخش جلوی بدن شما قرار گرفته باشد. متر باید دقیقا از پشت و جلو در موازات هم قرار گیرد.

حالا اندازه ای که به دست آورده اید را یادداشت کهنید. دقت کنید که استاندارد جهانی برای اندازه گیری سایز سوتین بر حسب اینچ است. پس سعی کنید اندازه گیری ها را بر حسب اینچ انجام دهید.

نکته: در صورتی که سایز به دست آمده عدد فرد بود سایز شما یک سایز بزرگتر یا کوچکتر است (یک عدد زوج است) بنابر این بهتر است دوباره اندازه گیری کنید. اگر باز به همان عدد فرد رسیدید به انتخاب خودتان می توانید عدد زوج بزرگتر یا کوچکتر را انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر عدد به دست آمده 33 اینچ بود اندازه استاندارد برای شما 32 یا 34 خواهد بود.

اگر متر شما اندازه گیری اینچ را ندارد می توانید بر اساس جدول زیر اندازه باند سوتین خود را بر حسب اینچ بدست آورید